Mělnická muzejní noc

Kdy: 26. 5. 2023 17:00 - 22:00

Muzejní noc 2023

Putování českými dějinami s mělnickými panovnicemi a J. A. Komenským. V expozici bude vystaven originál denáru kněžny Emmy a těšit se můžete na skupiny historického šermu Rytíři Mělničtí a Bakaláři. Středověká hudba zazní v podání skupiny Innamorata.

Typ akce: ostatní (akce pro celou rodinu)

Srdečně Vás zveme na další ročník Mělnické muzejní noci tentokrát na počest mělnických panovnic!

Program:

17:00–21:00/ Ve stálé EXPOZICI bude vystaven originál DENÁRU KNĚŽNY EMMY a další středověké mince ze sbírky muzea

17:00–18:30/VELKÝ SÁL: KOMENSKÝ V KOMIKSU – program pro rodiny s dětmi ke stejnojmenné výstavě představí hravou formou jednoho z velikánů českých dějin

19:00 J. J. LUCEMBURSKÝ/MALÝ SÁL: Slavnostní křest publikace JAN JINDŘICH LUCEMBURSKÝ, která byla vydána k poctě tohoto významného mělnického rodáka a jeho matky královny Elišky Přemyslovny.
od 18:30 S JANEM JINDŘICHEM LUCEMBURSKÝM
a jeho družinou (v podání skupin historického šermu Rytíři Mělničtí a Bakaláři) se setkáte v muzejním atriu. Těší se na Vás i dvorní šašek. Středověkou hudbou doprovodí
muzejní noc skupina Innamorata.

20:30/MALÝ SÁL: PANOVNICE – hudební setkání (zpěv, mluvené slovo) připomene kněžny a královny, které trávily svá vdovská léta v královském věnném městě Mělníku. Uvidíte sv. Ludmilu, kněžnu Emmu, Žofii Bavorskou a Johanu z Rožmitálu.

17:00–20:30/EXPOZICE: PO STOPÁCH MĚLNICKÝCH PANOVNIC – pátrací hra ve stálé expozici muzea nejen pro děti; každý účastník si odnese vlastnoručně vyraženou kopii denáru kněžny Emmy

Po celý večer budou otevřeny výstava cestopisných fotografií JAMAJKA v kavárně i dlouhodobá výstava dobových hraček Hrajeme si 120 let. Stálou expozicí muzea Vás provedou mělnické panovnice!

Doba trvání: 5 hodin

Datum vložení: 24. 4. 2023 14:20